Састанак амбасадора А. Накића са амбасадором Израела Ј. Јановским
24. јун 2026.
Амбасадор Александар Накић је примио, 24. јуна 2026. године, амбасадора Државе Израел у Словачкој Јакова (Кобија) Јановског.
Током отвореног и пријатељског разговора, размењена су мишљења о актуелним међународним и регионалним питањима, као и о могућностима даљег унапређења сарадње Србије и Израела.
Амбасадор А. Накић је рекао да Србија придаје велики значај традиционално добрим и пријатељским односима са Израелом, нагласивши да је успостављање стратешког дијалога додатно допринело јачању сарадње. Информисао је о ситуацији на Косову и Метохији, указавши на тежак положај српског народа. Нагласио је важност поштовања међународног права и очувања мира и стабилности у региону.
Амбасадор Ј. Јановски је потврдио интерес за јачање односа Израела са Србијом, истичући међусобно разумевање које карактерише односе два народа.